Wskazówki dotyczące praktykowania

Kiedy jesteś nowy w obszarze jogi, prawdopodobnie będziesz mieć wiele pytań dotyczących tego jak wyglądają zajęcia, co przynieść na zajęcia i jak ogólnie się przygotować do sesji. Wiedza o tym, czego się oczekuje i co działa z wyprzedzeniem, pomoże Ci poczuć się bardziej komfortowo podczas pierwszych zajęć.

Co zabrać ze sobą na jogę?

Ogólnie rzecz biorąc, jedyne, co musisz zabrać ze sobą na pierwsze zajęcia, to pozytywne nastawienie i otwarty umysł. Oczywiście istnieje wiele zabawnych akcesoriów, które możesz z czasem dodać do swojego arsenału jogi, ale zacznij od małych rzeczy i zachowaj prostotę.

  • Mata: Jeśli wybierasz się na swoją pierwszą jogę, nie martw się o zabranie ze sobą maty, jeśli jej nie masz. Większość miejsc do jogi wynajmuje maty lub po prostu udostępnia je uczestnikom. Idąc na zajęcia lub ćwicząc w domu, będziesz chciał zainwestować we własną matę. Chociaż możesz ulec pokusie, aby kupić tanią matę od lokalnego sprzedawcy, jeśli naprawdę angażujesz się w praktykę jogi, warto zainwestować w wysokiej jakości matę.
    Wspierająca, dobrze wykonana mata, która zapewnia dobrą przyczepność i długą trwałość, robi różnicę. Chociaż na rynku dostępnych jest wiele opcji, warto znaleźć sprzedawców którzy są dobrze znanymi markami o dobrych osiągnięciach w zakresie jakości i obsługi.
  • Butelka na wodę: Jeśli wybierasz się na wymagającą jogę, koniecznie zabierz ze sobą wodę. W przypadku innych rodzajów jogi możesz poczekać na wypicie napoju do końca zajęć.
  • Ręcznik: Jeśli często się pocisz lub próbujesz dość wymagającej dla Ciebie jogi, weź ze sobą ręcznik na zajęcia.
  • Rekwizyty: O ile nie będziesz ćwiczyć wyłącznie w domu, nie musisz mieć własnych rekwizytów. Studia zapewniają klocki, koce i paski. Twój trener powie ci, które rekwizyty są potrzebne, ale jeśli nie, zakup blok i pasek i tak, na wypadek, gdybyś potrzebował asysty, aby wykonać daną pozę.

Jak się przygotować?

Piękno jogi polega na tym, że wymaga ona niewiele więcej poza własnym ciałem. Przygotowanie jest proste, ale jeśli jesteś nowy, zawsze dobrym pomysłem jest wcześniejsze przybycie na zajęcia, aby pozwolić sobie zaaklimatyzować się w środowisku i przedstawić się instruktorowi. Oto kilka innych wskazówek, o których warto pamiętać:

  • Zapoznaj się z pozycjami przyjaznymi dla początkujących: wszystkie różne pozy mogą wydawać się przytłaczające, gdy po raz pierwszy wykonujesz jogę. Na szczęście z pomocą Internetu łatwo jest znaleźć typowe pozy, więc za pierwszym razem, gdy usłyszysz wskazówki instruktora, będą wydawały się na wpół znajome. Nie musisz wcześniej ćwiczyć pozycji, ale przeczytaj ich nazwy i spójrz na ich zdjęcia, aby zorientować się, o co poprosisz swoje ciało.
  • Unikaj ciężkich posiłków przed zajęciami: nie jedz obfitych posiłków tuż przed ćwiczeniem jogi. Kiedy zaczynasz się ruszać, wszystko się burzy i możesz zacząć czuć się źle, jeśli twój żołądek jest zbyt pełny.
  • Naucz się podstawy z instruktorem: Jeśli jesteś zupełnie nowy w jodze, poinformuj o tym instruktora który, w razie potrzeby oferować dodatkowe wskazówki dotyczące pozycji.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.