Dieta i yoga, czy idzie to w parze?

Porozmawiajmy o połączeniu umysłu i ciała. Jedzenie jest paliwem, którego potrzebuje nasz organizm, aby było silne i zdrowe. Joga to połączenie umysłu i ciała. Przyjęcie zdrowego i zrównoważonego podejścia do obu sprawi, że poczujesz się bardziej naenergetyzowany, szczęśliwy i będziesz żył dłużej, bardziej satysfakcjonującym życiem.
Słowo „dieta” natychmiast przywołuje myśli o deprywacji i ograniczeniach, podczas gdy dramatyczna utrata kilogramów jest nie do utrzymania i zwykle skutkuje dodatkowym przyrostem masy ciała. Lepsze zrozumienie odżywiania i ilości kalorii potrzebnych Twojemu organizmowi to dobry punkt wyjścia.

Zdrow(sz)a dieta

Zdrowa dieta nie musi dla Ciebie oznaczać od razu wyeliminowania wszystkiego co dietetycy uważają za złe. Nagłe wyeliminowanie wszystkich naszych przyjemności i grzeszków żywieniowych wpłynie źle na nasze podejście i psychikę sprawiając że będziemy mieli coraz większą i niepohamowaną ochotę na coś słodkiego czy tłustego, niezdrowego i w końcu całe nasze postanowienie będziemy mogli wyrzucić do kosza. Dobrym podejściem jest metoda małych kroków lub znalezienie dla siebie rozwiązania zdrowszego ale nie takiego które wszystkiego będzie nam zabraniać.

Rady aby osiągnąć zdrowsze podejście do żywności, to:
• Podejmij kroki dziecka. Jeśli nie masz teraz zdrowej diety, nie możesz nagle dokonać wielkiego remontu i wyciąć wszystkiego
• Zacznij od prostych zmian, ponieważ w ten sposób jest to łatwiejsze
• Zamień przetworzone posiłki/gotowe posiłki na posiłki przygotowywane w domu
• Ogranicz spożycie cukru/soli
• Zamień biały chleb, makaron na brązowy/ razowy.
• Ogranicz spożycie alkoholu
• Po wprowadzeniu nowych nawyków możesz przejść do następnego etapu dokonywania zdrowszych wyborów

Rola jogi

Jeśli masz niezdrową relację ze swoim ciałem, jedzenie często może być mechanizmem radzenia sobie. To jest symptom, ale nie prawdziwy problem. Musisz spojrzeć głębiej w siebie. Jeśli potrafisz uszczęśliwić siebie od wewnątrz, zmiany na zewnątrz w naturalny sposób zaczną się dziać. Joga jest formą medytacji w ruchu i może zapewnić znaczne korzyści zdrowotne.

Ruch i spalanie kalorii są świetne zarówno dla zdrowia układu krążenia, jak i postawy, elastyczności i siły. Joga praktykuje również uspokojenie i wyciszenie umysłu, łagodzenie stresu i rozwijanie wewnętrznej siły. W harmonii jest to potężna kombinacja. Wprowadzenie krótkiej codziennej praktyki jogi, zaledwie 10 minut dziennie, może pomóc zmienić sposób, w jaki myślisz i czujesz się o sobie, ułatwiając i bardziej zrelaksowane podejście do utraty wagi.

Jeśli czujesz się dobrze w swoim ciele, jest mniej prawdopodobne, że będziesz chciał wypełniać je niezdrowymi i tłustymi potrawami. Wkrótce zaczniesz zauważać zmiany w innych obszarach swojego życia, gdy staniesz się bardziej pozytywny, czujny i pewny siebie. Zmiana umysłu lub ciała nie musi być męką. Nadal możesz cieszyć się dobrym jedzeniem wysokiej jakości bez poczucia winy i korzystać ze zdrowego reżimu ćwiczeń bez spędzania czasu na siłowni.

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.