Ulga na kręgosłupa, sposób na zdrowe ciało

Pozycje jogi, gdy są wykonywane z pełnym skupieniem, zachęcają mięśnie, które zapewniają wsparcie dla kręgosłupa i jego tkanki łącznej, do pracy w zgodzie z mięśniami brzucha i głębokiego rdzenia, tworząc funkcjonalnie zintegrowaną i wydajną mechanicznie jednostkę, z której powstają jakościowe wzorce ruchu.

Kiedy rozważymy wszystkie złożoności kręgosłupa, widzimy, że każdy trening lub praktyka jogi musi kłaść duży nacisk na utrzymanie wielu elementów, które składają się na zdrowy kręgosłup. Pomaga nam to czuć się dobrze fizycznie, co pozwala nam być bardziej aktywnymi i towarzyskimi, zwiększając w ten sposób naszą pewność siebie. A na bardziej subtelnym poziomie duchowym zdrowe plecy są również znakiem, że jedno z naszych siedmiu centrów energetycznych, czakra korzenia (Muladhara) jest dobrze zbalansowane, oferując nam poczucie bycia dobrze uziemionym i stabilnym.

Joga na zdrowy kręgosłup

Kiedy pojawiają się problemy z kręgosłupem powodujące dyskomfort i / lub ból, może wystąpić coś przeciwnego i kręgosłup dosłownie staje się niestabilny, co ma ogromny wpływ na nasze zdrowie fizyczne i emocjonalne. Dlatego utrzymanie zdrowych pleców jest najważniejsze dla optymalnego zdrowia.
Najskuteczniejszym sposobem na utrzymanie zdrowia pleców i kręgosłupa jest osiągnięcie zdrowego i zrównoważonego wzorca ruchu. Można to osiągnąć poprzez praktykę jogi, która obejmuje pozycje, które rozciągają się, obracają, rozciągają, zginają w bok i wzmacniają kręgosłup oraz otaczające go mięśnie i tkankę łączną.

Są to całkowicie naturalne ruchy kręgosłupa, ale w naszym codziennym życiu łatwo jest wykonać za dużo jednego ruchu, a za mało drugiego, co prowadzi nas do fizycznej nierównowagi. Artykulacja kręgosłupa jest również ważnym ruchem dla kręgosłupa, ponieważ pomaga zachować zdrową ruchomość środkowego (piersiowego) kręgosłupa.

Praktyka asan

Poniższa sekwencja asan pomoże Ci zachować zdrowie kręgosłupa, tworząc zdrowy i zrównoważony wzorzec ruchu. To świetna rozgrzewka dla kręgosłupa. Stań ze stopami rozstawionymi na szerokość bioder i równolegle do siebie. Lekko ugnij kolana, lekko napnij mięśnie brzucha i lekko podciągnij miednicę.
Pozwól szyi całkowicie się rozluźnić, tak aby podbródek opadł na klatkę piersiową i zacznij powoli przetaczać się po kręgosłupie z całkowicie rozluźnionymi ramionami. Kiedy ręce znajdują się mniej więcej na wysokości kolan (lub niżej, jeśli pozwala na to twoje ciało), zacznij zwijać się z powrotem do pozycji stojącej, utrzymując lekko ugięte kolana. Wizualizacja, która może ci pomóc w tym ruchu, polega na wyobrażeniu sobie, że rozkładasz kręgosłup i ponownie go układasz, gdy się cofasz.

Powtórz 2-3 razy.
Ten delikatny ruch mobilizuje kręgosłup, w szczególności odcinek piersiowy. Rozciąga również mięśnie pleców, zwłaszcza prostowników kręgosłupa i ścięgien podkolanowych.
Możesz także sprawdzić pozę półksiężyca, która jest przydatna w utrzymaniu zdrowej mobilności środkowego kręgosłupa i klatki piersiowej, a zwłaszcza otaczającej tkanki łącznej.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.