Główne korzyści z praktyki jogi

Bez względu na poziom umiejętności lub rodzaj uprawianej jogi, może ona zdziałać cuda dla Twojego zdrowia i dobrego samopoczucia zarówno dziś, jak i jutro. Regularna praktyka jogi może również spowolnić fizyczne efekty związane z siedzącym trybem życia i procesem starzenia.

Co więcej, jogę można dostosować do wszystkich poziomów umiejętności i grup wiekowych, co oznacza, że ​​twoje ciało, umysł i dusza mogą korzystać z jogi nawet w starszym wieku. Oto kilka świetnych korzyści i jednocześnie powodów, aby rozpocząć i kontynuować praktykę jogi dla zdrowia i długowieczności.

Siła i balans

Joga zwiększa elastyczność, ale jednocześnie zwiększa siłę mięśni. Joga czyni nas silniejszymi poprzez ciągłe trzymanie pozycji, kontrolowane przejścia i oczywiście same pozy. Co najważniejsze, joga angażuje mięśnie, których możesz nie używać lub nie wzmacniać codziennie, dodając ogólnego tonusu i siły, a nawet zapewniając istotny wzrost gęstości kości.

Joga obejmuje wszystkie rodzaje asan, w tym kilka podstawowych pozycji balansujących, zapewniając bezpieczną praktykę balansowania, której wszyscy potrzebujemy. Z lepszą równowagą wiąże się zwiększona komunikacja między dwiema półkulami mózgu oraz znacznie pewniejszy i lepszy sposób wejścia w nasze starsze lata.

Zrzucenie kilogramów

Ponieważ coraz więcej osób mierzy się z nadprogramowymi kilogramami w tym także młode osoby, musimy znaleźć sposób na walkę ze śmiertelną epidemią. Większość ekspertów zgadza się, że sposób na osiągnięcie i utrzymanie prawidłowej masy ciała musi obejmować zarówno zmianę diety, jak i stylu życia, w tym zwiększoną aktywność fizyczną i ćwiczenia. Chociaż joga jest otwarta dla osób o różnych kształtach i rozmiarach, praktyka może pomóc w utracie wagi i zarządzaniu zdrową wagą na kilka sposobów:
-Joga pomaga ludziom być bardziej świadomym swojego ciała i potrzeby dbania o siebie, w tym ćwiczeń i zdrowego odżywiania.
-Joga może pomóc ludziom uzyskać poczucie kontroli nad własnym ciałem i wyborami żywieniowymi, a także zmniejszyć niepokój, który często prowadzi do przejadania się.
-Mówi się, że wiele asan (pozycji) stymuluje narządy, a nawet gruczoły, takie jak tarczyca, co może pomóc w zwiększeniu metabolizmu i promowaniu równowagi w ciele.

Lepsze trawienie i samopoczucie

Joga mocno kładzie nacisk na techniki oddechowe, które stanowią wskazówkę podczas ćwiczeń fizycznych i zwiększonego dotlenienia organizmu. Niektóre pozycje, zwłaszcza skręcające się asany, stymulują również przewód pokarmowy, poprawiając trawienie.

Joga uczy nas żyć daną chwilą i skupiać się na sobie i oddychaniu. Praktyka może dać ćwiczącym większe poczucie świadomości sytuacji życiowych oraz siłę i spokój umysłu potrzebne do wypuszczenia z głowy tych rzeczy, których nie możesz kontrolować.

Niektórzy nazywają nawet swoje sesje jogi „terapią”. Wiadomo, że korzyści związane z redukcją stresu i relaksacją związane z regularną praktyką jogi obniżają wysokie ciśnienie krwi i poprawiają jakość snu, co może wydłużyć Twoje życie i sprawić, że każdy rok będzie szczęśliwszy.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.