Opinie wśród osób trenujących

Joga to świetna forma aktywności fizycznej, która łączy umysł, ciało i duszę. Jest to w pewien sposób naturalne leczenie różnych problemów zdrowotnych i utrzymywanie choroby z dala od organizmu. Nie chodzi jedynie o chorobę fizycznie ale także o tło duchowe i emocjonalne. 20 minut praktyki jogi wystarczy, aby zachować sprawność i zdrowie. Asany jogi budują siłę, elastyczność i pewność siebie.

Joga jako styl życia

Joga dla wielu staje się pewnym stylem życia i sposobem na radzenie sobie z problemami czy z wypracowaniem swojego rytmu dnia. Choć wielu na początku zaczyna praktykować jogę z myślą, że robią to dla sprawności fizycznej, odzyskania formy czy poprawienia sylwetki i elastyczności, po pewnym czasie przekonują się, jak wiele joga oferuje i nie chcą już rezygnować z niej w swoim planie dnia czy tygodnia.

-„Zaczęłam ćwiczyć jogę w wieku 10 lat. Niewiele wiedziałam o tym, czym właściwie jest joga. Zakładałam, że joga to nic innego jak bycie super elastycznym i zdolnym do wykonywania zaawansowanych asan. To właśnie w trakcie moich studiów dowiedziałam się, że joga to nie tylko wykonywanie asan, nie tylko oddychanie, nie tylko medytacja czy relaksacja, ale także sposób na życie. Najlepszy styl życia, jaki można dostosować do prowadzenia zdrowego (nie tylko fizycznego, ale psychicznego, psychospołecznego, moralnego i duchowego) życia.
Joga jest guru, który oświetla ścieżkę twojej podróży i jest cichym przyjacielem, który cię motywuje.”

Korzyści zdrowotne

Inny przykład opinii osoby która ćwiczy jogę potwierdza, że joga niesie ze sobą bardzo wiele i bardzo różnorodne zalety oraz może odmienić spojrzenie na świat.
-„Życie to nie tylko jedzenie, spanie, zarabianie i umieranie. Zdarza się również w twoim życiu, że ludzie uświadamiają sobie, że zdrowe ciało i spokojny umysł są o wiele cenniejsze, bez względu na to, jak drogie. Joga czyni ludzkie życie całkowicie doskonałym.

Joga ma zalety medyczne i pomaga w leczeniu wielu chorób, takich jak cukrzyca, ciśnienie krwi, łagodzenie urazów fizycznych i chroniczny ból. Pomaga nam prowadzić zdrowy tryb życia. Poza tym pomaga człowiekowi uzyskać spokój psychiczny, uwolnić się od codziennego stresu i szerzyć przesłanie miłości, pokoju i jedności wśród ludzi na całym świecie.
Znani na całym świecie jogini również zaczęli wykonywać ćwiczenia fizyczne, aby utrzymać swoje ciała w zdrowiu. Później wielu doszło do wniosku jak wiele innych korzyści przynosi ta zbawienna praktyka jeśli jest systematyczna i dokładna.”

-„Myślę, że wiele osób wie, że joga bardzo pomaga w utrzymaniu fizycznego i psychicznego stanu naszego ciała i umysłu. Był moment w moim życiu, choć byłam jeszcze młoda, że nie potrafiłam poradzić sobie z otoczeniem i innymi ludźmi przez co miałam depresyjne myśli. Dzięki poznaniu technik jakie oferuje joga w połączeniu z medytacją udało mi się uspokoić i rozluźnić moją głowę. Nie stało się to od razu, musiałam się tego nauczyć stopniowo ale dzisiaj nie wyobrażam sobie choćby tygodnia bez mojej sesji jogi.”

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.