Jak się ubrać do ćwiczeń?

Jakie są najlepsze ubrania do jogi? Obecnie wszędzie można zobaczyć popularne stroje do ćwiczeń w tym także do jogi.Prezentują się pięknie zwłaszcza gdy podkreślają mięśnie i sylwetkę u osób już zaawansowanych bądź uprawiających sporty. Trzeba zauważyć że w większości z tych oferowanych kostiumów i kompletów występują topy, koszulki czy leginsy które są obcisłe i opinające. Tymczasem specjaliści od jogi wskazują, że syntetyczne materiały i obcisłe kroje, które są powszechnie oferowane jako stroje do jogi, mają negatywny wpływ na jej praktykę.

Luźne ubrania to strzał w 10

Wiele osób które zna się prawdziwie na jodze nosi luźne, opadające ubrania a niektórzy stawiają nawet a to by materiału było na ciele jak najmniej. Nie chodzi tu jednak o żadne wyzywające stroje i tym podobne kwestie. Chodzi raczej o to, żeby było jak najmniej przeszkód które mogą stanąć na drodze jakiejś pozie czy rozproszyć poprzez zahaczanie o materiał. Tradycyjnie w Indiach ludzie nie nosili szytych ubrań. Zarówno dhoti dla mężczyzn, jak i sari dla kobiet to tylko kawałki nieszytego materiału. Kiedy ubranie jest zszyte, ruch energii zostaje do pewnego stopnia ograniczony – podczas wykonywania sadhany chcesz to zminimalizować. Nie oznacza to, że musisz zacząć nosić przepaskę na biodra, ale praktykujący jogę nie powinni nosić syntetycznych ubrań, takich jak te, które noszą sportowcy.

Odpowiedni materiał

Rodzaj ubrania, które nosisz, może mieć wpływ na Twoje zdrowie fizyczne i psychiczne oraz samopoczucie zwłaszcza podczas praktykowania jogi. Podkreśla się że najlepszym wyborem dla osób uczestniczących w sesjach jogi jest bawełna organiczna albo jedwab. Dlaczego odzież organiczna ma znaczenie? Ponieważ istnieje ogromna różnica w funkcjonowaniu twojego ciała, gdy nosisz odzież syntetyczną, a kiedy nosisz odzież organiczną. Nie musisz wierzyć w nic, co ktoś mówi. Wypróbuj i zobacz, jak to jest.

Noś surowy jedwab lub bawełnę – nawet wewnętrzną część garderoby – przez tydzień i zobacz, jak czuje się Twoje ciało. Następnie załóż coś ciasnego i syntetycznego i sprawdź. Zobaczysz dużą różnicę w poziomie komfortu i łatwości funkcjonowania twojego ciała, ponieważ istnieje pewien aspekt tego, co otacza nasze ciało. Inną rzeczą jest to, że sposób, w jaki możesz emanować tym, kim jesteś, jest również wzmacniany lub ograniczany przez niektóre substancje. Bawełna i jedwab są najlepsze dla twojego systemu. Szczególnie surowy jedwab lub bawełna, która nie jest w żaden sposób sztucznie potraktowana, ma pewien rodzaj oddziaływania. Ponieważ ekologiczny surowy jedwab może być zbyt drogi i trudny do zdobycia, najlepszą opcją byłaby bawełna organiczna.

Wełna też jest w porządku. Nie chodzi o to, że jeśli założysz syntetyczne ubranie, padniesz trupem. Nadal możesz medytować i być tą samą osobą, nawet jeśli nosisz materiały syntetyczne od góry do dołu. Mimo wszystko komfortowe praktykowanie wiąże się nierozerwalnie z samopoczuciem a więc daje znak jak się czujemy i czy będziemy chcieli wracać do naszych ćwiczeń, gdyż będą się nam kojarzyć dobrze lub źle.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.