Czy warto wysłać dziecko na obóz młodzieżowy?

Rodzice w dzisiejszych czasach muszą mierzyć się z wieloma trudnymi aspektami, a jednym z nich jest oderwanie dziecka od ekranu telefonu lub komputera. Jak zachęcić swoją pociechę do bardziej aktywnego trybu życia? Czy kolonie albo obozy młodzieżowe będą dobrym rozwiązaniem? Gdzie szukać takich ofert?

Kolonie i obozy letnie – czy to dobry pomysł?

Podjęcie decyzji o tym, żeby wysłać dziecko na kolonie albo obóz wcale nie jest takie łatwe, szczególnie gdy maluch nalega, a my nie jesteśmy pewni, czy sobie poradzi. Niemniej jednak to bez wątpienia sprawa do rozważenia i to z kilku powodów. Po pierwsze, jest to w pewnym sensie szkoła samodzielności, dziecko może nauczyć się dbać o siebie oraz komunikować wprost o swoich potrzebach. Po drugie, dzięki temu może zawrzeć nowe znajomości oraz poszerzyć grono znajomych. W tym wypadku bez wątpienia maluch będzie w stanie nauczyć się także przestrzegania harmonogramu dnia, zajęć, co w przyszłości może pozytywnie wpłynąć na jego samoorganizację. Jest to dobra okazja do poszerzania horyzontów, uczenia się nowych rzeczy oraz obserwowania rzeczywistości z innej perspektywy. Ponieważ okres szkolny jest w zasadzie jedyną okazją do tego, aby móc uczestniczyć w obozach i koloniach, maluch powinien z takiej opcji móc skorzystać. Zalet posyłania dziecka na obozy młodzieżowe jest wiele, dlatego bez wątpienia warto rozważyć takie rozwiązanie.

Jak znaleźć dobry obóz?

Co zrobić, aby pierwszym obóz zakończył się sukcesem, a nie wielkim rozczarowaniem oraz traumą na całe życie? Kluczowe jest oczywiście znalezienie odpowiedniej oferty. Gdy maluch zdecyduje, że chce wziąć udział w takim przedsięwzięciu, przychodzi czas na to, aby znaleźć dobre miejsce, w którym będzie mógł spędzić niezapomniane wakacje. W pierwszej kolejności należy dokładnie prześledzić organizatora wybranego wypoczynku. Dobrym rozwiązaniem będzie kierowanie się opiniami innych rodziców, to będzie najbardziej rzetelne źródło informacji. Należy również dokładnie prześledzić poczynania firmy, która organizuje obóz, istotne będzie posiadanie przez nią odpowiednich dokumentów tj. gwarancję ubezpieczeniową, zgłoszenie do Kuratorium Oświaty, a także wpis do rejestru organizatorów.

Wybranie odpowiedniej oferty, gdzie nasza pociecha będzie mogła miło spędzić czas wakacyjny, wcale nie jest takim prostym zadaniem, jak może się wydawać. Obecnie wybór obozów i kolonii jest bardzo duży, dlatego dobrym pomysłem będzie przejrzenie mediów społecznościowych oraz forów internetowych, aby mieć 100% pewność, że wybrane miejsce będzie dla naszego malucha bezpieczne. Dobrym wyborem może okazać się na przykład https://www.kogis.pl/obozy, firma organizuje zarówno kolonie, jak i obozy, również obozy zimowe. Posiadają bardzo dobrą kadrę dydaktyczną, mają wiele ciekawych pomysłów, co więcej są laureatami konkursu Orły Turystyki 2020.

Obozy i kolonie młodzieżowe to bez wątpienia dobry pomysł, jednak trzeba wiedzieć, gdzie wysłać swoją pociechę, aby naprawdę dobrze się bawiła. Trzeba też pamiętać, że zazwyczaj jest tak, że to rodzice są bardziej zestresowani i pełni obaw, niż dzieci.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.