Joga dla początkujących, od czego zacząć?

Jeśli ćwiczysz jogę, możesz doświadczyć głębokiego poczucia harmonii zarówno w sobie, jak i w otaczającym Cię świecie. Zanim jednak się w to zagłębisz, ważne jest, aby ustawić odpowiednią atmosferę zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Jeśli jesteś początkujący i chciałbyś wiedzieć jak dobrze praktykować jogę dla jak najlepszych korzyści oto kilka wskazówek.

Nie ćwicz z pełnym żołądkiem

Joga to nie tylko ćwiczenie, ale sposób na wzmocnienie systemu energetycznego człowieka. Jak wyjaśnia Sadhguru: „Wszystko, co nie jest ciałem, powinno być poza ciałem, jeśli chcesz przenieść swoje energie w górę”. Dlatego pamiętaj, aby ćwiczyć jogę przed jedzeniem (najlepiej rano przed śniadaniem) i po opróżnieniu jelit. I w tym samym duchu nie powinno się spożywać jedzenia ani wody podczas samej praktyki jogi.

Weź prysznic lub kąpiel

Kąpiel to nie tylko oczyszczenie skóry; kiedy woda wchodzi w kontakt z twoim ciałem, myje się również wnętrze. Sadhguru zaleca zimną lub letnią wodę, ponieważ powoduje, że „otwierają się pory między komórkami skóry, co jest ważne w praktyce jogi, ponieważ chcemy, aby struktura komórkowa ciała była naładowana innym wymiarem energii”.

Noś luźne, wygodne ubrania

Jak spojrzeliśmy, joga działa na system energetyczny. W procesie tym pomaga noszenie luźnych ubrań. Sadhguru mówi: „Kiedy twoje energie zaczną się w tobie rozszerzać, zauważysz, że obcisłe ubrania nie będą wygodne na twoim ciele.” Oczywiście z praktycznego punktu także dobrze mieć na sobie wygodny strój do ćwiczeń, który nie będzie krępował ruchów i pozwoli w pełni skupić się na wykonywanych ćwiczeniach. Wygoda jest bardzo ważna bo daje nam poczucie komfortu i nie zaprzątamy naszego umysłu niedogodnościami.

Zacznij od prostych pozycji

Gotowy, aby nauczyć się kilku pozycji jogi dla początkujących? Dla wielu osób nauka pozycji jogi polega na uzyskaniu formy. Chociaż joga ma niezaprzeczalne korzyści fizyczne, prawdziwy cel jogi wykracza daleko poza zrzucanie wagi, zwiększanie masy mięśniowej lub uelastycznianie. Pozycje jogi lub asany mają na ciebie znacznie głębszy wpływ, jak wyjaśnia poniżej Sadhguru: „Jeśli zaobserwujesz sam, kiedy jesteś zły, siadasz w określony stronę. Jeśli jesteś szczęśliwy, siadasz w inny sposób. Jeśli masz depresję, inny sposób. Na każdym poziomie świadomości lub sytuacji mentalnej i emocjonalnej, przez którą przechodzisz, twoje ciało ma tendencję do przyjmowania określonych pozycji. Odwrotnością tego jest nauka o asanach. Jeśli świadomie przyjmiesz swoje ciało do różnych pozycji, możesz podnieść swoją świadomość. Niewłaściwa joga może spowodować więcej szkód niż korzyści. Początkujący mogą zacząć od tak zwanej Upa Jogi (dosłownie przed-jogi), która składa się z łatwych pozycji jogi dla początkujących, które zapewniają korzyści fizyczne i psychiczne.Te pozycje jogi dla początkujących są potężnymi narzędziami do poprawy zdrowia, radości, pokoju, miłości, sukcesu i wewnętrznej eksploracji, pomagając radzić sobie z gorączkowym tempem współczesnego życia i realizować swój pełny potencjał we wszystkich sferach życia.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.