Czym dokładnie jest joga?

Czym tak właściwie jest joga? Jeśli jest to kompletna ścieżka sama w sobie, jak należy do niej podejść? Gdyby to była tylko prosta praktyka lub ćwiczenie, można by do tego podejść w jeden sposób, skupiając się tylko na aspekcie fizycznym. Jeśli byłaby to forma sztuki lub tylko rozrywka, można by do tego podejść również w inny sposób. Ludzie często mówią: „joga rekreacyjna”, „joga zdrowia”, ludzie nazywają ją formą sztuki i myślą, że robią przysługę jodze, nazywając ją tak. Nie. W momencie, gdy dołączasz słowo „joga”, oznacza to, że jest to kompletna ścieżka sama w sobie, która dotyczy wielu aspektów ciała ale i ducha.

Znaczenie terminu

Słowo „joga” zasadniczo oznacza „to, co prowadzi cię do rzeczywistości”. Dosłownie oznacza to „związek”. Oznacza to, że ​​przenosi cię do ostatecznej rzeczywistości, w której poszczególne przejawy życia są powierzchniowymi bąbelkami w procesie tworzenia.
Joga oznacza poruszanie się w kierunku rzeczywistości empirycznej, w której poznaje się ostateczną naturę istnienia, sposób, w jaki jest ona tworzona.

Joga odnosi się do zjednoczenia nie jako idei, filozofii czy koncepcji, którą przyswajasz.
W rzeczywistości powoduje szkody u jednostki, jeśli intelektualnie widzisz, że wszystko jest jednością. Ludzie robią różne głupie rzeczy, ponieważ wpadli na pomysł, że każdy jest jednym, zanim ktoś da im dobrą lekcję, a potem widzą: „To ja, to ty. Nie ma mowy, żeby nim być. ”
Jeśli stanie się rzeczywistością empiryczną, nie wywoła żadnego niedojrzałego działania. Przyniesie ogromne doświadczenie życia. Indywidualność to pomysł. Uniwersalność to nie idea, to rzeczywistość. Innymi słowy, joga oznacza, że ​​zakopujesz wszystkie swoje pomysły.

Różne interpretacje

Klasyczna i najczęstsza definicja jogi zawarta jest w Joga Sutrach Patańdżalego. Patanjali definiuje jogę jako „chitta vritti nirodhah” – „joga to ustanie wirującego umysłu” (tzn. stan jogi to spokojny umysł). Do dziś pozostaje ona jedną z podstawowych definicji jogi.

Istnieją dwie współczesne definicje jogi:
-Po pierwsze, „joga to dyscyplina szczęścia”. Ta definicja współgra z tym, czym dla wielu osób jest joga Jeśli utrzyma się dyscyplinę praktykowania tego codziennie, będzie się bardziej szczęśliwym, niż gdyby się tego nie robiło. Joga polega na wznoszeniu się i przekraczaniu nieustannej gadaniny w umyśle i zwiększaniu momentów jasnego widzenia i mądrego wyboru. Nawet jeśli udaje się to tylko na kilka takich chwil dziennie, wystarczy znaleźć poczucie perspektywy i poczucie zadowolenia z tego, co jest.

-Po drugie, „joga jest architekturą pokoju”. Jest to definicja jogi autorstwa fotografa Michaela O’Neilla, który opisuje ją jako „serię pozycji, które zbliżają praktykującego do dotykania nieskończoności”. Jego film i książka o tym samym tytule to świetne wprowadzenie do korzeni jogi i jej najbardziej wpływowych postaci – od Stinga i nowojorskiego nauczyciela Ashtangi Eddiego Sterna, po indyjskie legendy jogi B.K.S. Iyengara, Shri K. Pattabhi Joisa i T.K.V. Desikachara. Ś

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.